MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Festyn świętego Filipa Smaldone 2024
Data dodania: 2024-05-20 22:27:57
W niedzielę 2 czerwca zapraszamy do wspólnego świętowania z okazji liturgicznego wspomnienia św. Filipa Smaldone - patrona niesłyszących i słabosłyszących. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 9.30 i 11.00 w naszej kaplicy. Zaproszenie kierujemy do osób niesłyszących, słabosłyszących, ich rodzin i przyjaciół z całego Dolnego Śląska. Co dla Was przygotowaliśmy?

 

Rozpoczniemy tradycyjnie Mszą Świętą. Podobnie jak przed rokiem, miejscem celebracji będzie kościół pw. Świętego Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim (pl. Kościelny 1). Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30. Będzie w całości tłumaczona przez 3 tłumaczy na język migowy. Następnie zaprosimy uczestników na część rekreacyjną do ogrodów i auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1a. Część rekreacyjna wydarzenia potrwa do godz. 17.30. Tu będą czekały na Was różne atrakcje, a wśród nich występ artystyczny Chóru “Niemego” Uniwersytetu Śląskiego. Zaproszeni goście pokażą nam interpretację kilka filmowych motywów muzycznych przy pomocy języka migowego. Oprócz „niemego koncertu” zapewnimy Wam również małe co nieco do zjedzenia. Będzie więc kiełbaska z grilla, ciasto, a także kawa, herbata i zimne napoje. Na najmłodszych zaś, ale też pewnie i na tych trochę starszych, będą czekały dodatkowe atrakcje. Szukajcie więc na Festynie dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i alpak! W tym roku bowiem będziemy mogli pospacerować z tymi uroczymi zwierzętami, poznać ich zwyczaje i je pokarmić. Czym? Oczywiście marchewką ????. A dla tych, którzy mają ochotę na ducha rywalizacji, przygotujemy zawody sportowe. Nie musimy dodawać, że na zwycięzców będą czekały nagrody!


Powrót do listy artykułów