MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Majówka niewidomych w Krzeszowie
Data dodania: 2024-04-19 20:31:38

Środowisko osób niewidomych i słabowidzących zapraszamy na majówkę do Krzeszowa, do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie zwane również Europejską Perłą Baroku. Odbędzie się ona w sobotę 18 maja 2024 roku.

Krzeszów to niewielka wieś położona w Kotlinie Krzeszowskiej u podnóża Sudetów Środkowych. Znajdujący się tu pocysterski kompleks klasztorny od stuleci jest domem Łaskawej Pani oraz Duchową Stolicą Śląska. Ten żelazny kandydat na Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, wpisany na Listę Pomników Historii PR, od wieków znajduje się na drodze wielu pielgrzymów – podróżujących do Santiago de Compostela (Szlak św. Jakuba), turystów odwiedzających pozostałości zabudowań cysterskich (Południowo – Zachodni Szlak Cysterski) czy podziwiających cuda architektury sakralnej (Via Sacra).

Wyjazd zaplanowaliśmy na sobotę 18 maja 2024 roku. Startujemy z przystanku przy ul. Suchej we Wrocławiu o godz. 9.00. Po przyjechaniu na miejsce najpierw będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej w bazylice. Następnie będzie grill i czas na wspólny posiłek. Na zakończenie dołączy do nas przewodnik, który oprowadzi nas po opactwie i przybliży jej ponad 700-letnią historię. W ramach trasy turystycznej odwiedzimy między innymi kościół klasztorny Wniebowzięcia NMP, kościół bracki św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, a także podziemia klasztorne.

Wydarzenie organizujemy wspólnie z Fundacją FONIS. Zapisy prowadzi ks. Tomasz Filinowicz. Potrwają one do 12 maja 2024 roku lub do wyczerpania miejsc. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 50 zł. Obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu i poczęstunek.

 


Powrót do listy artykułów