MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Pielgrzymka do Medjugorie
Data dodania: 2023-02-08 11:46:35

Wprawdzie dopiero początek lutego i mogłoby się wydawać, że perspektywa wakacji jest dość odległa, to jednak my już planujemy wydarzenia na lipiec. Jednym z nich będzie pielgrzymka do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Nim jednak dotrzemy do sanktuarium w Medjugorie odwiedzimy kilka ciekawych miejsc.

 

Niedzielne spotkanie integracyjne było okazją do rozpoczęcia zapisów na pielgrzymkę i jak się okazało skorzystało z niej wielu niesłyszących. Na liście mamy już bowiem komplet uczestników i kilka osób zapisanych na rezerwę. Prosimy zapisane osoby o wpłatę bezzwrotnej zaliczki do końca lutego.

 

Program pielgrzymki:

 

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 12.00 i przejazd na nocleg w okolicy Graz (dzień bez obiadokolacji).

 

Dzień 2: Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Plitwickich Jezior – jeden z najbardziej znanych parków narodowych w Europie, park objęty ochroną UNESCO, kaskadowo ułożonymi jeziorami, licznymi wodospadami i kataraktami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Trogiru – zwiedzanie starówki wpisanej na listę UNESCO. Następnie przejazd do Splitu, gdzie zwiedzimy największe miasto Dalmacji z malowniczym portem i stare miasto. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu w Neum.

 

Dzień 4: Śniadanie, wypoczynek na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Dla chętnych rejs na wyspy połączony z posiłkiem w formie lunchu na jednej z wysp, czas trwania ok. 5 godzin (uwaga: dodatkowy koszt 40 €/os). Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu.

 

Dzień 5: Śniadanie, wyjazd do Dubrownika – perły Adriatyku. Zwiedzanie starego miasta, katedry a także uroczych uliczek za murami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina).

 

Dzień 6: Śniadanie, wejście na Wzgórze Podbrdo – Miejsce Objawienia z nabożeństwem różańcowym. Następnie poznanie ważnych miejsc pielgrzymkowych w Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 7: Śniadanie, wyjazd  z Medjugorie w godzinach południowych (podróż powrotna ok. 18-20 godzin)

 

Dzień 8: Powrót do kraju w godzinach porannych.

 

Pielgrzymkę organizujemy wspólnie z Fundacją FONIS we Wrocławiu oraz Biurem Podróży Camino Travel. Odbędzie się ona w dniach 9-16 lipca 2023 roku. Koszt udziału wynosi 2900zł. Cena zawiera 6 noclegów wg programu, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę pilota i tłumacza języka migowego na całej trasie, ubezpieczenie KL i NNW, przejazd autokarem turystycznym, a także fundusz turystyczny.


Powrót do listy artykułów