MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Relacja z pielgrzymki do Henrykowa
Data dodania: 2022-09-03 10:01:39

Niewidomi i niesłyszący pielgrzymowali do Henrykowa. Tradycyjnie w ostatnią sobotę sierpnia, która w tym roku przypadła 27 sierpnia, do Henrykowa przybyli niepełnosprawni wraz ze swymi rodzinami i przyjaciółmi. Już po raz trzynasty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowało pielgrzymkę z piknikiem integracyjnym, na którą tłumnie przybywają osoby z różnymi niepełnosprawnościami z różnych stron Dolnego Śląska. Wśród pielgrzymów uczestniczących w dzisiejszym wydarzeniu była również ponad 50-osobowa grupa niewidomych i niesłyszących związanych z Fundacją FONIS i naszym Duszpasterstwem.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy różańcowej w henrykowskiej świątyni, po której rozpoczęła się Msza Święta. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Filinowicz – wrocławski duszpasterz niesłyszących i niewidomych, zachęcając zebranych, aby pomnażali talenty otrzymane od Pana Boga. I nieważne czy jest ich pięć, dwa czy tylko jeden. Ważne, aby je pomnażać. Aby to uczynić potrzebny jest wysiłek, praca i zaangażowanie. Doskonałym przykładem takiej postawy jest beatyfikowana przed rokiem matka Elżbieta Róża Czacka.

Po Mszy Świętej uczestnicy prowadzeni przez orkiestrę dętą przeszli na przyklasztorny plac, gdzie odbyła się część piknikowa. Był tradycyjny bigos i występy artystyczne. Ponadto chętni mogli zwiedzić pocysterski klasztor i poznać jego historię.

W taki oto sposób XIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół przeszła do historii. Czekamy na kolejną, a ta dopiero za rok. Tym razem 26 sierpnia.


Powrót do listy artykułów