MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Polskie drogi do Niepodległości
Data dodania: 2023-10-29 19:48:37

Polskie drogi do Niepodległości. 11 listopada przypada kolejna już rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem drem Stanisławem A. Bogaczewiczem z Instytutu Pamięci Narodowej. Nasz Gość opowie zebranym w jaki sposób Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i powróciła na mapy Europy i świata. Referat będzie wzbogacony prezentacją multimedialną i oczywiście w całości tłumaczony na Polski Język Migowy, o co zadbają wolontariusze Fundacji FONIS.

 

Dopełnieniem spotkania będzie projekcja filmu dokumentalnego: „Cud nad Wisłą” (reż. Krzysztof Nowak-Tyszowiecki, rok prod. 2005), prezentującego przyczyny i przebieg zmagań o odzyskanie przez Polskę niepodległości, czego ważkim dopełnieniem była zwycięska bitwa pod Warszawą w 1920 r.  Film zrealizowano w całości z oryginalnych materiałów filmowych, odnalezionych w archiwach rosyjskich, polskich i brytyjskich. Walorem wspomnianego obrazu – uwzględniając krąg odbiorców –  jest fakt utrzymania go w stylu kina niemego lat dwudziestych, charakteryzującego się własną dramaturgią i dynamiką oraz syntetyczną formą przekazu treści.

 

A zatem zapraszamy do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Spotkanie zaplanowaliśmy na niedzielę 12 listopada 2023 roku. Rozpoczniemy je o godzinie 12.00, zaś zakończymy około 13.30. Do udziału zapraszamy nie tylko niesłyszących i słabosłyszących, ale również wszystkich zainteresowanych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

 


Powrót do listy artykułów