MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy 2023
Data dodania: 2023-10-09 08:59:51

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce do Trzebnicy. Celem jest sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej, która patronuje ziemi dolnośląskiej. Pielgrzymka wyruszy wczesnym rankiem w sobotę 21 października 2023 roku. Nasza grupa spotyka się o godzinie 6.30 przy ul. Katedralnej 4. Stąd – wraz z około 10 tysiącami innych ludzi (bo zwykle tyle ludzi uczestniczy w pielgrzymce) – wyruszymy na około 30 kilometrową trasę. Organizatorzy podzielili ją na cztery etapy. Po ostatnim, już na zakończenie (około godziny 16.30) będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej przy ołtarzu polowym w Trzebnicy. Będzie jej przewodniczył bp Piotr Wawrzynek, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

 

Szczegółowy program pielgrzymki znajdziecie na stronie www.pielgrzymka.pl. Udział jest bezpłatny. Osoby, które będą uczestniczyć w pielgrzymce proszone są o kontakt z siostrą Bonitą. Siostra bowiem będzie organizowała transport powrotny do Wrocławia.

Dla tych, którzy będą po raz pierwszy pielgrzymować to Trzebnicy mamy kilka podpowiedzi. Po pierwsze warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, gdyż poranki i wieczory w październiku bywają chłodne. Ponadto warto też zabrać termos z herbatą i wyżywienie na cały dzień. Przydatnym będzie również coś na czym będziecie mogli usiąść na postojach (na przykład karimata).


Powrót do listy artykułów