MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Synod w Archidiecezji Wrocławskiej
Data dodania: 2023-09-04 10:03:41
 

Abp Józef Kupny przygotował list pasterski, w którym zaprasza wiernych całej archidiecezji wrocławskiej do włączenia się w prace synodu diecezjalnego. – To nasze diecezjalne rekolekcje, które mają przynieść nawrócenie i odnowę – pisze hierarcha.

 

Wśród zadań synodu wylicza przemyślenie i nową organizację kościelnych struktur, aby służyły odnowie wiary oraz próbę „prorockiego zarysowania wizji życia Kościoła, aby wyprzedzić nadchodzące wydarzenia, a nie tylko działać w reakcji na już obecne problemy”.

 

Synod będzie miał kilka etapów. Przygotowanie do jego oficjalnego rozpoczęcia (czyli etap presynodalny) ma potrwać do maja 2024. Myślą przewodnią będą słowa z Ewangelii św. Jana „Uczyńcie wszystko, co wam powie Syn”. Prace zespołów synodalnych natomiast będą się koncentrować wokół trzech zagadnień: komunia, formacja i misja.

 

We wrześniu rozpoczną pracę zespoły synodalne w poszczególnych parafiach. Niesłyszący zostali zaproszeni do zespołu tworzonego przez osoby z niepełnosprawnością. Jego pracą będzie kierował ks. Tomasz Filinowicz. Chętni proszeni są do kontaktu z kapłanem.

 

List księdza arcybiskupa Józefa Kupnego na rozpoczęcie znajdziecie klikając tutaj: Stań za Jezusem i idź za Nim.


Powrót do listy artykułów