MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
40 Ogólnopolska Pielgrzymka Głuchych na Jasną Górę
Data dodania: 2023-07-22 21:41:59

Serdecznie zapraszamy osoby niesłyszące i słabosłyszące oraz ich bliskich i przyjaciół do udziału w jubieluszowej 40 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Głuchych na Jasną Górę. Podczas dwudniowej wyprawy będziemy też zwiedzać kopalnię Guido w Zabrzu.

 

Startujemy w piątek 8 września z wrocławskiego Ostrowa Tumskiego. O godzinie 8 będzie na nas czekał autobus na parkingu przy ulicy Świętego Marcina. Stąd udamy się do Zabrza, do kopalni Guido. Tam zaś zwiedzimy najgłębiej położoną trasę turystyczną w górnictwie węglowym w Polsce. Podczas niemal trzygodzinnego spaceru na głębokości 320 metrów będzie okazja, aby poznać rozwój techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Następnie udamy się do hostelu Łabędy w Gliwicach. Tam będziemy nocować. Tam również będziemy mieć obiadokolację i śniadanie.

 

W sobotę o świcie wyruszymy do Częstochowy, aby wziąć udział w 40 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Głuchych na Jasną Górę. Po dotarciu na miejsce będziemy uczestniczyć w wydarzeniu zgodnie z programem przygotowanym przez Organizatorów. Po Mszy Świętej, która będzie centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie czas wolny. Organizacyjnie ważną informacją jest ta, że w sobotę nie będzie wspólnego obiadu. Trzeba więc zadbać o niego we własnym zakresie. O godzinie 15.30 wyruszymy w drogę powrotną i – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – około 18.30 będziemy we Wrocławiu.

 

Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł. Opłata obejmuje przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwuosobowych, obiadokolację w piątek i śniadanie w sobotę, ubezpieczenie oraz bilet wstępu do kopalni.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc i prowadzimy je mailowo (kontakt@fonis.pl) i telefonicznie (690 502 670). Można też zapisać się u ks. Tomasza Filinowicza w Duszpasterstwie Niesłyszących we Wrocławiu. Potwierdzeniem zapisania na listę uczestników jest wpłata kwoty w wysokości 250zł. Kwotę tę możecie wpłacić gotówką lub na konto Fundacji FONIS (nr konta: BNP Paribas, nr konta: 37 1750 0012 0000 0000 2932 3992, Fundacja FONIS, ul. Katedralna 4/1, 50-328 Wrocław).

 

Serdecznie zapraszamy!


Powrót do listy artykułów