MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Ku ziemi obiecanej
Data dodania: 2023-03-22 12:38:20

Ku ziemi obiecanej. W minioną sobotę 18 marca 2023 roku w naszym Duszpasterstwie odbyło się spotkanie osób niewidomych i słabowidzących. Zorganizowaliśmy je wspólnie z Fundacją FONIS z Wrocławia.

 

Spotkanie miało charakter wielkopostnego dnia skupienia. Prowadzący je ksiądz Tomasz Filinowicz prowadził je pod hasłem “Wyjdź na pustynię”. Podczas kazania oraz dwóch konferencji przypominał historię Narodu Wybranego, który wędrował przez pustynię ku ziemi obiecanej. Nawiązując do tej historii wskazywał na grzech, modlitwę i rolę, jaką spełnia Kościół w Bożym planie zbawienia. Dopełnieniem teorii była praktyka. Spotkanie rozpoczęliśmy bowiem Mszą Święta, zaś zakończyliśmy krótką adoracją w kaplicy Duszpasterstwa w kościele NMP na Piasku.

 

Podczas sobotniego dnia skupienia uczestnicy mieli również okazję spotkać się ze sobą przy wspólnym stole. Najpierw podczas obiadu, a następnie podczas przerwy kawowej. Wśród poruszanych tematów były wspomnienia minionych wydarzeń, ale też pytania o kolejne działania adresowane do środowiska osób z wadą wzroku. Przed nami więc majówka. Tę zaplanowaliśmy na 20 maja 2023 roku, ale nie znamy jeszcze miejsca, które odwiedzimy w tym roku. Warto też rezerwować sobie wolne na sobotę 9 września 2023 roku. W tym bowiem dniu odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach. O tych na bieżąco będziemy informować na naszej stronie: www.wroclaw-effatha.pl

 


Powrót do listy artykułów