MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Hej kolęda, kolęda...
Data dodania: 2023-01-23 17:42:23

Hej kolęda, kolęda… Taki śpiew rozbrzmiewał w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego w czasie Dolnośląskiego Spotkania Kolędowego Niewidomych. Piątek 13 stycznia 2023 zgromadził we wrocławskiej katedrze 150 osób niewidomych, słabowidzących wraz z przewodnikami z całego Dolnego Śląska.

 

Zebranych we wrocławskiej katedrze przywitał duszpasterz niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej ks. Tomasz Filinowicz. Przytoczył słowa papieża Benedykta XVI o tym, aby słuchać słów Chrystusa i dać się pociągnąć urokowi Jego miłości. Wśród licznie przybyłych na spotkanie z ogromną radością powitaliśmy s. Ludmiłę i s. Radosławę z Krajowego Duszpasterstwa Niewidomych. Mszy świętej natomiast przewodniczył proboszcz katedry ks. Paweł Cembrowicz. W kazaniu wrócił do początków historii naszego miasta, zwracając uwagę na pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych. Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych także wpisało się już na stałe w kalendarz corocznych spotkań dolnośląskiego środowiska osób niewidomych.

 

Po Eucharystii rozpoczęła się druga część spotkania. Najpierw zgromadzeni wspólnie kolędowali. Radosnym śpiewom przewodniczył chór Brailton z Dzierżoniowa, a także chór niewidomych działający przy Polskim Związku Niewidomych we Wrocławiu. A potem był czas na małe co nieco. Na świątecznym stole królowały pierogi z czerwonym barszczem. Nie zabrakło również kawy, herbaty i pysznego ciasta.

 

Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych to wspólne przedsięwzięcie wrocławskiego Duszpasterstwa Niewidomych i Fundacji FONIS. Za poświęcony czas i pomoc w bardzo sprawnym przygotowaniu i przebiegu spotkania dziękujemy jak zawsze niezawodnym wolontariuszom Fundacji. Hej kolęda, kolęda! Do zobaczenia już za rok:)


Powrót do listy artykułów