MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Beatyfikacja męczenniczek we Wrocławiu
Data dodania: 2022-05-22 18:59:54

W niedzielę 22 maja 2022 roku ks. Tomasz Filinowicz,  rozpoczynając kazanie przywołał słowo “ofiara”. Wyjaśnił, że może ono mieć różne znaczenie. Jednym z możliwych znaczeń jest to, gdy ktoś zostaje krzywdzony przez wroga, jak to na przykład dzieje się aktualnie w Ukrainie. Nie inaczej było w 1945 roku. Wkraczające na Dolny Śląsk wojska radzieckie uczyniły wiele zła. Wśród ofiar rosyjskich żołnierzy było około 100 sióstr zakonnych. 10 z nich ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety zostanie już wkrótce ogłoszonych błogosławionymi.

 

Uroczystość beatyfikacyjna odbędzie się w katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu w sobotę 11 czerwca 2022 roku. Zapraszając do udziału w uroczystości zapraszamy również do oglądania kazania w języku migowym na 6 niedzielę Wielkanocną.

 

 


Zapraszamy również do zapoznania się z listem wrocławskiego biskupa Józefa Kupnego napisanego z okazji zbliżającej się beatyfikacji s. Paschalis i jej towarzyszek.

Powrót do listy artykułów