MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Ruchoma szopka nieczynna do odwołania!
Data dodania: 2021-11-04 10:34:49
Ruchoma szopka zamknięta! W listopadzie 2021 roku podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu Ruchomej szopki. W związku z tym zwiedzający nie będą mogli oglądać Bożonarodzeniowej dekoracji w kaplicy kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu.

 

Na podjęcie takiej decyzji wpłynęły różne czynniki. Po pierwsze stan techniczny Ruchomej szopki jest krytyczny i wymaga dużego nakładu pracy, by zapewnić bezpieczne funkcjonowanie ekspozycji. Zarówno elementy konstrukcyjne, jak i mechanizmy napędzające oraz zasilające wymagają pilnej rewizji, a czasem nawet zupełnej wymiany. Wiele z nich ma już kilkadziesiąt lat i albo nie działa poprawnie albo nie spełnia norm bezpieczeństwa. Po drugie nie udało się nam pozyskać środków finansowych na realizację kolejnych etapów renowacji i rozbudowy szopki. Mimo wsparcia mocnego wsparcia wolontariuszy nie jesteśmy w stanie bez wsparcia finansowego z zewnętrznych źródeł kontynuować pracy w tworzeniu nowej odsłony Bożonarodzeniowej dekoracji.

 

Z przykrością więc podjęliśmy decyzję o tym, że Ruchoma szopka zamknięta będzie do odwołania. Skoro więc nie możemy Was zaprosić do kościoła na Piasku do zwiedzania szopki, zapraszamy do oglądania filmu o szopce. Powstał on w ubiegłym roku w ramach realizacji przez Fundację FONIS zadania publicznego „Promocja Wrocławia poprzez renowację i rozbudowę Ruchomej szopki w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu – moduł Morza Bałtyckiego” finansowanego ze środków Gminy Wrocław.


Powrót do listy artykułów