MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Na pielgrzymkowym szlaku
Data dodania: 2021-10-19 20:53:56

W minioną sobotę grupa niesłyszących i słabosłyszących z Duszpasterstwa Niesłyszących Archidiecezji Wrocławskiej wraz ze swoim kapłanem, siostrami katechetkami i słyszącymi wolontariuszami pielgrzymowali do Trzebnicy. Od wielu lat w połowie października odbywa się pielgrzymka do grobu świętej Jadwigi Śląskiej. Jest ona patronką archidiecezji wrocławskiej, ale także patronką wyboru Karola Wojtyły na papieża, bo właśnie w dzień świętej Jadwigi (16 października) ogłoszono, że papieżem został wybrany kardynał z Krakowa.

 

W tym roku w pielgrzymce, która miała do pokonania dystans około 30 kilometrów uczestniczyło około 6 tysięcy pielgrzymów. Na zakończenie pielgrzymki w Trzebnicy odprawiona była Msza Święta, której przewodniczył biskup Adam Wodarczyk z Katowic, a którą wolontariusze Fundacji FONIS tłumaczyli na język migowy.

 


Powrót do listy artykułów