MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne
Data dodania: 2021-03-30 12:19:58
Dużymi krokami zbliżają się święta zmartwychwstania Pańskiego. Poniżej przedstawiamy tegoroczny program obchodów zarówno świąt Wielkiej Nocy, jak i świętego Triduum Paschalnego w naszym Duszpasterstwie:
 
- W Wielki Czwartek (1 kwietnia) obchodzimy ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta będzie odprawiona o godzinie 18.00 i mogą w niej uczestniczyć tylko zapisane osoby. Zapraszamy do udziału on-line - transmisja "na żywo" na profilu fb Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu.
 
- W Wielki Piątek (1 kwietnia) wspominamy mękę, śmierć i złożenie Jezusa do grobu. Liturgia Męki Pańskiej będzie odprawiona o godzinie 18.00 i mogą w niej uczestniczyć tylko zapisane osoby. Zapraszamy do udziału on-line - transmisja "na żywo" na profilu fb Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu.
 
- 3 kwietnia (Wielka Sobota) o godzinie 20.00 rozpoczniemy Wigilię Pashalną. Jest to najbardziej uroczysta Liturgia w całym roku. Podobne jak w poprzednich dniach mogą w niej uczestniczyć tylko zapisane osoby. Zapraszamy do udziału on-line - transmisja "na żywo" na profilu fb Duszpasterstwa Niesłyszących we Wrocławiu.
 
- 4 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania
Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 7.30 do kościoła NMP na Piasku (nie do naszej kaplicy), który - zgodnie z przepisami związanymi z epidemią - może pomieścić 120 osób. Nie obowiązują zapisy. Msza będzie również transmitowana na profilu fb Duszpasterstwa niesłyszących we Wrocławiu.
Na zakończenie Mszy będzie poświęcenie pokarmów wielkanocnych.
Natomiast pół godziny przed Mszą będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi (kapłan będzie w konfesjonale w kaplicy niesłyszących).
W tym dniu nie będzie Mszy w języku migowym o godz. 9.30 i o godz. 11.00.
 
- 5 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny
Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 10.30 do kościoła NMP na Piasku (nie do naszej kaplicy), który - zgodnie z przepisami związanymi z epidemią - może pomieścić 120 osób. Nie obowiązują zapisy. Msza będzie również transmitowana na profilu fb Duszpasterstwa niesłyszących we Wrocławiu.
Pół godziny przed Mszą będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi (kapłan będzie w konfesjonale w kaplicy niesłyszących).W tym dniu nie będzie Mszy w języku migowym o godz. 9.30 i o godz. 11.00.
 

Powrót do listy artykułów