MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Wesołego Alleluja!
Data dodania: 2020-04-11 23:20:38
Z okazji świąt Wielkiej Nocy składam Wam Kochani najlepsze życzenia. Niech Chrystus, który przyjął krzyż i przez mękę i śmierć przeszedł do chwały zmartwychwstania da Wam tę łaskę, byście razem z Nim przeżywali wszelkie trudne doświadczenia życia. Niech da Wam również tę pewność, że krzyż przyjęty z wiarą i przeżywany w zjednoczeniu z Jezusem prowadzi do zwycięstwa.

Z darem modlitwy
ks. Tomasz Filinowicz

Przekazuję również życzenia świąteczne, jakie otrzymaliśmy od:
Krajowego Duszpasterstwa Niewidomych
 

Nie zna śmierci Pan żywota,

chociaż przeszedł przez jej wrota;

rozerwała grobu pęta

Ręka święta. Alleluja!”

 


KOCHANI.

Tegoroczny Wielki Post, bardziej jeszcze niż w poprzednich latach, skłania
do refleksji, zadumy nad życiem, jego kruchością i przemijaniem. Ale może też jeszcze bardziej kieruje nasze myśli  i serca ku Temu, który jest Życiem i Zmartwychwstaniem,
ku Temu, który zwyciężył śmierć i dał nam nowe życie.
             Jak ważne są dzisiaj - gdy w nas samych i w naszych bliskich jest pełno lęku, zwątpienia
a może i rozpaczy -  słowa Pana Jezusa, które na nowo przypomniał nam Święty Jan Paweł II:
„Nie lękajcie się”. Lęk bowiem sprawia, że stajemy się smutni i bez nadziei.
            Życzymy Wam Kochani Niewidomi, Słabowidzący, waszym rodzinom, duszpasterzom, przewodnikom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy śpieszą Wam z pomocą oraz nam wszystkim, aby Chrystus Zmartwychwstały uwolnił nas od lęku i napełnił nadzieją, że przejdziemy przez ten czas umocnieni i jeszcze bardziej zjednoczeni.
Nie słuchajcie różnych pseudo - proroków, którzy rzekomo wypowiadają się w imieniu Boga obwieszczając światu pesymizm i apokaliptyczne wizje.
             Módlmy się za siebie nawzajem i bądźmy  razem. Zapewniamy Was Kochani o naszej codziennej modlitwie w intencji całego środowiska Niewidomych i razem prośmy Boga Wszechmogącego, aby  nas mocą Chrystusa Zmartwychwstałego pocieszyć raczył.

Krajowy Duszpasterz Niewidomych
            ks. Andrzej Gałka

s. Ludmiła fsk

 
 
oraz od Duszpasterza Niesłyszących w Polsce - ks. Łukasza Pasuto
 
 

Powrót do listy artykułów