MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Relacja z ESM Taize we Wrocławiu
Data dodania: 2020-01-05 00:10:03

Świątecznym obiadem w pierwszy dzień nowego roku zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodych, które rozpoczęło się we Wrocławiu w sobotę 28 grudnia 2019 roku. Wśród około 15 tysięcy uczestników była także grupa młodzieży niesłyszącej.

Nasza grupa wpisując się spotkania Taize we Wrocławiu realizowała swój indywidualny program. To znaczy, że oprócz modlitw razem z wszystkimi uczestnikami i pracy w grupach mieliśmy czas na zwiedzanie Wrocławia, wizytę w ogrodzie zoologicznym i na lodowisku, wspólne gry oraz oglądanie filmu.

Niezwykłym doświadczeniem było spotkanie z niesłyszącą siostrą Judytą z Niemiec, która dołączyła do nas w drugim dniu ESM. Podzieliła się z nami świadectwem swojego powołania, co dobrze wpasowało się w realizowany przez nas temat powołania (do małżeństwa, kapłaństwa, życia zakonnego i samotności).

Noc sylwestrowa rozpoczęła się od modlitwy w katedrze wrocławskiej o pokój na świecie. O północy wznieśliśmy toast i złożyli sobie noworoczne życzenia. Chwilę potem wraz z młodzieżą z innych krajów uczestniczyliśmy w święcie narodów. Tradycyjnie już zaprosiliśmy wszystkich do zabawy w głuchy telefon.


Dziękujemy Wam Kochani za wspólnie spędzony czas i wszystkie piękne przeżycia. A za rok zapraszamy do Turynu na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych Taize.


Powrót do listy artykułów