MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Oczy wiary
Data dodania: 2019-12-27 20:57:55
Oczu wiary życzył ks. Tomasz uczestnikom Mszy Świętej w noc Bożego Narodzenia czyli tzw. Pasterki. Dzięki takim oczom pasterze w małym Niemowlęciu w Betlejem zobaczyli Mesjasza, zaś współczesny człowiek może zobaczyć prawdziwą wartość świąt Bożego Narodzenia.
 
W czasie Mszy chór stworzony przez naszą młodzież migał kolędy, zaś na zakończenie kapłan zaprosił wszystkich do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Nastąpiła też oficjalna inauguracja tegorocznej ekspozycji ruchomej szopki.
 
W drugi dzień świąt tradycyjnie nasze duszpasterstwo odwiedził gość, na co dzień pracujący z dziećmi. W tym roku był to pan doktor Krzysztof Szmyd, który kieruje Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra". Opowiedział o swojej pracy oraz o stosunkowo nowej ofercie, z jakiej mogą korzystać mieszkańcy Dolnego Śląska, a jaką jest hospicjum perinatalne (pomoc skierowana do rodziców oczekujących na urodzenie chorego dziecka). W tym dniu ofiary zebrane na tacę przeznaczyliśmy na pomoc małym pacjentom.

Powrót do listy artykułów