MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Górnicy z ruchomej szopki
Data dodania: 2019-12-25 23:08:23

W tym roku górnicy z ruchomej szopki pracują dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” z Wrocławia. Wszystkie datki, jakie wrzucicie aniołkowi, przekażemy na pomoc dla chorych dzieci z ternu Dolnego Śląska. Zapraszamy więc do odwiedzania ruchomej szopki, a także do wsparcia potrzebujących.

 

O tym jak działa hospicjum dziecięce oraz w jaki sposób pomaga małym pacjentom możecie przeczytać na stronie Formuły Dobra:

Każdego dnia, zespół Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, przychodzi z pomocą do domów małych pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem, bezpieczeństwem, harmonią – w domu. Nasze doświadczenia medyczne i terapeutyczne, oraz codzienna praca całego zespołu składają się na gruntowny, dogłębny, wszechstronny i kompleksowy program pomagania nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę. 

 

Przypominamy, że słynna wrocławska ruchoma szopka w kościele NMP na Piasku sięga roku 1967. Jej twórca – ks. Kazimierz Błaszczyk – stworzył ją z myślą o swoich niesłyszących podopiecznych, ale szybko stała się atrakcją turystyczną naszego miasta. 

 

Zapraszamy do odwiedzania ruchomej szopki we Wrocławiu. Możecie ją podziwiać przez cały okres Bożego Narodzenia aż do 2 lutego. Szopka jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 18.00, zaś w niedziele i święta w godzinach 14.00 – 18.00


Powrót do listy artykułów