MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
23 i 24 grudnia - ruchoma szopka nieczynna
Data dodania: 2019-12-17 18:34:00

Przed nami ostatni tydzień przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Przed nami również ostatnie prace w ruchomej szopki. W związku z tym w dniach 23 i 24 grudnia 2019 roku (poniedziałek i wtorek) zamkniemy szopkę dla zwiedzających. W tych dniach pracować będziemy między innymi nad ustawieniem żłóbka w centralnym miejscu ekspozycji oraz nad przygotowaniem kaplicy do okresu świątecznego. Za utrudnienia bardzo przepraszamy!

 

Pełną ekspozycję – z Dzieciątkiem Jezus w kołysce – otworzymy w noc wigilijną po Pasterce. Będzie to we wtorek 24 grudnia około godziny 22 (Msza rozpocznie się o godzinie 21). Następnie w pierwszy i drugi dzień świąt ruchoma szopka będzie otwarta od godziny 13 do godziny 18. 

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania słynnej wrocławskiej szopki, nad którą Fundacja FONIS sprawuje pieczę już prawie pięć lat. Warto choć na chwilę zatrzymać się w kościele NMP na Piasku, gdzie już od ponad 50 lat w kaplicy Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych rozbłyskują światła ruchomej szopki. Jest to zasługa nieżyjącego już ks. Kazimierza Błaszczyka, który w roku 1967 rozpoczął budowę szopki, zaś w następnych latach ją rozbudowywał.

 

Ekspozycja ruchomej szopki będzie czynna aż do 2 lutego 2020 roku. Następnie zdemontujemy całą konstrukcję i schowamy ją do magazynu. Przy tej okazji zostaną również wykonane niezbędne prace konserwatorskie. 

 

Serdecznie zapraszamy!


Powrót do listy artykułów