MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Ruchoma szopka już otwarta
Data dodania: 2019-12-03 09:13:06
Informujemy, że z dniem 1 grudnia 2019 roku otwarta została dla zwiedzających ruchoma szopka. Tegoroczna ekspozycja z powodów technicznych jest nieco mniejsza niż w poprzednich latach, ale i tak warta zobaczenia. Zapraszamy w dni powszednie od godziny 10 do godziny 18. Natomiast w niedziele i święta od godziny 14 do godziny 18.
 
Ponieważ trwa adwent w centralnym miejscu ruchome szopki stoi drabinka. Każdego dnia mała figurka Jezusa przybliża się do miejsca, w którym niebawem stanie kołyska. Otwarcie pełnej ekspozycji nastąpi w noc wigilijną po Pasterce. Będzie to we wtorek 24 grudnia około godziny 22 (Msza rozpocznie się o godzinie 21).
 
Do zwiedzania zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy także tych, którzy odwiedzają jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Warto choć na chwilę zatrzymać się w kościele NMP na Piasku, gdzie już od ponad 50 lat rozbłyskują światła ruchomej szopki.
 
Ekspozycja ruchomej szopki będzie czynna aż do 2 lutego 2020 roku. Następnie cała konstrukcja zostanie rozebrana i schowana do magazynu. Przy tej okazji zostaną również wykonane niezbędne prace konserwatorskie.

Powrót do listy artykułów