MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Ruchoma szopka w sezonie 2019/2020
Data dodania: 2019-11-19 10:14:22
Tuż po uroczystości Wszystkich Świętych wystartowaliśmy z pracami, które mają na celu przygotowanie dekoracji świątecznej. To wyjątkowo późno, bowiem w poprzednich latach zwykle prace zaczynały się w październiku. Czasem nawet we wrześniu. 

 

Każdy kto przyjdzie do szopki z łatwością zauważy, że wymaga ona pilnych prac renowacyjnych. I to nie tylko tych doraźnych. Wiele elementów naznaczonych przez ząb czasu już nie działa tak, jak powinno. Podjęliśmy działania, które mają na celu sprawić, że za kilka lat będziemy mogli zaprezentować szopkę w nowej odsłonie. Nim jednak to nastąpi pracujemy nad starą ekspozycją. W tym roku nie będziemy prezentować całej szopki, lecz tylko wybrane elementy.

 

W pracy na przygotowaniem ekspozycji świątecznej wspierają nas niezastąpieni wolontariusze Fundacji FONIS. Są też nowi pomocnicy z fundacji Weź Pomóż. Oczywiście do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych. W szczególności mile widziani fachowcy z zakresu elektryki, modelarstwa, mechaniki. 

 

Wprawdzie oficjalne otwarcie nastąpi tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia po pasterce, to zwiedzających zapraszamy wcześniej. Od początku grudnia będzie można podziwiać część ekspozycji oraz podejrzeć trwające prace nad budową.

 

Ruchoma szopka w sezonie 2019/2020 będzie otwarta do 2 lutego:

- od poniedziałku do soboty od godziny 10 do 18

- w niedziele i święta od godziny 14 do 18


Powrót do listy artykułów