MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Ogólnopolska Pielgrzymka Niesłyszących na Jasną Górę
Data dodania: 2019-09-16 16:45:39

Druga sobota września to szczególny dzień w kalendarzu pielgrzymkowym osób niesłyszących. W ten dzień bowiem odbywa się coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Niesłyszących na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Pod krzyżem z Maryją”. Wydarzenie to zgromadziło ponad 500 osób niesłyszących, słabosłyszących i ich rodzin z całej Polski. W programie pielgrzymki, której gospodarzami byli w tym roku duszpasterze niesłyszących z diecezji sandomierskiej, znalazła się konferencja na temat życia głuchych w tej diecezji, spowiedź w języku migowym, a także bieżące informacje dotyczące duszpasterstw niesłyszących.

 

Jak zawsze punktem kulminacyjnym była msza św. odprawiona w bazylice jasnogórskiej. Dzień pielgrzymkowy zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nasze duszpasterstwo nie organizowało w tym roku wyjazdu pielgrzymkowego, ale nasi przedstawiciele uczestniczyli w uroczystości. Była to kolejna okazja do spotkania społeczności osób niesłyszących i słabosłyszących i wspólnego ubogacenia się.

 

 

 

 


Powrót do listy artykułów