MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Nowy punkt duszpasterski w Oleśnicy
Data dodania: 2019-09-02 21:21:46
Rozpoczął już działanie nowy punkt duszpasterski w Oleśnicy. W niedzielę 1 września o godz. 15 została odprawiona Msza Święta w języku migowym dla niesłyszących i słabosłyszących z Oleśnicy i okolic. Przewodniczył jej ks. Mieczysław Janczyszyn - proboszcz parafii św. Jana Apostoła, zaś kazanie wygłosił ks. Tomasz Filinowicz - diecezjalny duszpasterz niesłyszących z Wrocławia. W liturgię słowa zaangażowali się także młodzi członkowie naszego Duszpasterstwa - Iza, Maria, Edyta i Przemek.
 
We Mszy uczestniczyło kilkanaście osób. Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku. Niesłyszący nie kryli radości z faktu, że mają kapłana, który chce doskonalić swój język migowy i prowadzić nowy punkt duszpasterski.
 
Na zakończenie ks. Tomasz zaprosił wszystkich do Wrocławia na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Głuchych w niedzielę 6 października. Natomiast ks. Mieczysław poinformował o terminie kolejnej Mszy Świętej dla niesłyszących. Zostanie ona odprawiona w kościele Trójcy Świętej w niedzielę 13 października o godz. 15.

Powrót do listy artykułów