MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Ogólnopolskie Rekolekcje dla młodzieży niesłyszącej
Data dodania: 2019-08-24 01:09:00
Dobiegają końca Ogólnopolskie Rekolekcje dla młodzieży niesłyszącej, które w tym roku odbywały się w Poznaniu. Nasze Duszpasterstwo reprezentowała grupa ponad 20 młodych osób i była to najliczniejsza reprezentacja z wszystkich duszpasterstw w Polsce. Oprócz nas byli także uczestnicy z Poznania, Tarnowa, Katowic (i okolic), Lublina, Warszawy oraz kilku innych mniejszych miast.
 
Podczas 7 dni rekolekcyjnych mieliśmy okazję - zgodnie z hasłem rekolekcji - do poznania źródeł naszej wiary. Możliwe to było dzięki konferencjom poświęconym sakramentom świętym oraz pracy w grupach, których animatorami w dużej części były osoby z Wrocławia. Uzupełnieniem w poszukiwaniach źródeł naszej wiary była wycieczka do Gniezna i Lednicy oraz udział w uroczystej Mszy Świętej w katedrze poznańskiej.
 
Oprócz spotkań w gronie uczestników rekolekcji odbyły się spotkanie z członkami poznańskiego środowiska osób niesłyszących. Było to możliwe w czasie Archidiecezjalnej Pielgrzymki Niesłyszących do katedry w Poznaniu. Wyjątkowy charakter miało spotkanie z prymasem Polski - ks. Arcybiskupem Wojciechem Polakiem oraz z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski - ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim.
 
Czas spędzony w Poznaniu był nie tylko czasem ćwiczeń rekolekcyjnych i modlitwy, ale również okazją do poznania miasta. Byliśmy na spektaklu w teatrze, w słynnych termach maltańskich, a także spacerowaliśmy ulicami Poznania, odkrywając jego najpiękniejsze zakątki.
 
 
 

Powrót do listy artykułów