MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Zjazd Duszpasterzy Niewidomych
Data dodania: 2019-06-05 22:32:34
W Laskach koło Warszawy trwa zjazd formacyjny duszpasterzy Niewidomych. Około 20 kapłanów z całej Polski uczestniczy w spotkaniu, które rozpoczęło się w poniedziałkowy wieczór i potrwa do czwartku. Tegoroczny rekolekcjonista ks. infułat Jan Sikorski wskazując na Trójcę Świętą zachęca do bycia dobrymi pasterzami wobec tych, do których Bóg posyła.
 
Program spotkania obok części rekolekcyjnej przewiduje odwiedzenie wielu ciekawych miejsc. Kapłani odwiedzili laskowską szkołę dla niewidomych, spotkali się z jej wychowankami i dyrekcją, zapoznali się z funkcjonowaniem wczesnego wspomagania dziecka z wadą wzroku. Byli również na niewidzialnej wystawie oraz w restauracji obsługiwanej w ciemności przez niewidomych kelnerów.
 
Ważnym elementem Zjazdu Duszpasterzy Niewidomych było omówienie przygotowań i programu Ogólnopolskiej Pielgrzymki Niewidomych, która w tym roku będzie w dniach 13-14 września do Trzebnicy. Ks. Tomasz z naszego wrocławskiego duszpasterstwa przybliżył kapłanom postać św. Jadwigi Śląskiej i zaprosił do przyjazdu na dolnośląską ziemię.

Powrót do listy artykułów