MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
III Europejskie Spotkanie Niesłyszących Katolików
Data dodania: 2019-05-20 13:47:13

Za nami III Europejskie Spotkanie Niesłyszących Katolików, w którym uczestniczyło dwoje przedstawicieli naszego Duszpasterstwa - Renata Maciejewska i Przemysław Sławik. Odbyło się ono Lublińcu koło Częstochowy.

 

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Rzymie w 2015r, drugie w Pradze w 2017r, teraz w Polsce, a następnie będzie za dwa lata w Niemczech.

 

Celem tych spotkań jest wymiana doświadczeń, sposób pracy wśród niesłyszących i słabosłyszących katolików. Spotkali się Czesi, Słowacy, Niemcy, Francuzi, Włosi, Ukraińcy, Węgrzy, Litwini, Portugalczycy, Hiszpanie no i Polacy. Opowiadali i prezentowali jak organizują pielgrzymki, rekolekcje, spotkania w grupach i jak uczestniczą we Mszy św.

 

Organizatorem zjazdu był ks. Grzegorz Sokalski, który na ten czas oprócz dyskusji przewidział wyjazd uczestników na Jasną Górę. W sobotę podczas Mszy św. Ks. Sokalski wygłosił kazanie na temat błogosławionego Aleksandra Sauri z Hiszpanii.


Powrót do listy artykułów