MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Adwentowe czuwanie
Data dodania: 2018-12-02 21:30:26

W okresie adwentu Liturgia Słowa bardzo często wzywa nas do czuwania i czujności. Odpowiedzią na to wezwanie będą w naszym Duszpasterstwie Msze Roratnie oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- w poniedziałki w okresie adwentu (3, 10 i 17 grudnia) w godzinach 19.00-20.00 będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu.

- w środy w okresie adwentu (5, 12, 19 grudnia) o godzinie 18.00 będzie Msza Święta Roratnia (przynosimy ze sobą lampiony)

Zapraszamy także, aby, w ramach duchowego przygotowania do Świąt, wyspowiadać się. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św. w okresie adwentu.


Adwent jest czasem czuwania, oczekiwania na przyjście Chrystusa. Łacińskie słowo adventus oznacza przyjście.

Ten czas oczekiwania dzieli się na dwie części: pierwsza z nich trwa do 16 grudnia i akcentuje prawdę o paruzji, czyli ponownym przyjściu Chrystusa na świat, kiedy odbędzie się Sąd Ostateczny. Natomiast druga część zaczyna się od 17 grudnia i jest okresem bezpośredniego przygotowania duchowego do Świąt Bożego Narodzenia.


Powrót do listy artykułów