MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Wszystkiego najlepszego ks. Tomaszu!
Data dodania: 2018-09-03 16:28:35
Wczoraj świętowaliśmy urodziny i imieniny naszego duszpasterza- ks. Tomasza. Miłą niespodzianką był przyjazd s. Lei i s. Grace ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek Świętych Serc (zakon założony przez św. Filipa Smaldone) oraz ks. Stanisława Gurby - duszpasterza niesłyszących diecezji sandomierskiej.
 
Na zakończenie Mszy siostry podziękowały za ciepłe przyjęcie we Wrocławiu oraz opowiedziały o swoich planach pracy w Polsce. Wraz z ks. Walą rozpoczęły już prace przygotowawcze do budowy Ogólnopolskiego Domu dla Niesłyszących.
 
Dziękujemy za miłe spotkanie, a księdzu Tomaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Filipa Smaldone.


Od 25 października 2017 roku w Rudniku nad Sanem mieszkają Siostry Salezjanki Świętych Serc. Jest to zgromadzenie zakonne założone przez św. Filipa Smaldone. Charyzmatem czyli głównym zadaniem zgromadzenia jest praca z niesłyszącymi i dla niesłyszących.
W Polsce aktualnie są dwie siostry: s. Lea Fernandes i s. Grace Silva. Obie były urodzone w Brazylii, ale większość życia spędziły we Włoszech.
 
Siostra Lea jest w zakonie już 32 lata. Pracowała z niesłyszącymi w Brazylii oraz Rwandzie (w czasie wojny). Pracowała też w Mołdawii, ale tam nie z niesłyszącymi.
 
s. Grace jest 23 lata w zakonie. Pracowała w Brazylii w różnych domach, zawsze z niesłyszącymi. Potem 6 lat w Rwandzie i 7 lat we Włoszech. Prowadziła grupy taneczno-teatralne dla niesłyszących.
 
Siostry przyjechały do Polski i zamieszkały w Rudniku nad Sanem (diecezja sandomierska). Tam przy współpracy z ks. Walą (założyciel Kałkowa) pracują nad budową Ogólnopolskiego Domu dla Niesłyszących. Dom będzie dla służył dla Głuchych, ale i dla tych, którzy chcą poznać życie osób niesłyszących oraz życie Sióstr.

Powrót do listy artykułów