MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Rekolekcje szkolne w Ośrodku u Niewidomych
Data dodania: 2018-03-22 14:47:31
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla uczniów z Ośrodka dla Niewidomych i Słabowidzących były zupełnie inne niż w poprzednich latach. Tym razem to nie do szkoły przyjechał gość, który miałby prowadzić nauki rekolekcyjne, lecz uczniowie wyjechali "w gości".
 
Ponad 100 osób w przeddzień pierwszego dnia wiosny odwiedziło klasztor księgi henrykowskiej, znany z pierwszego zdania, jakie zostało tam zapisane w języku polskim. Po zwiedzeniu opactwa pocysterskiego i zapoznaniu się z historią miejsca, było coś dla ciała (drugie śniadanie) i coś dla ducha (spowiedź i Msza Święta).
 
Ks. Tomasz zachęcał uczniów do tego, by umieli widzieć wokół siebie nie tylko to, co smutne, ale również to co wesołe, dobre i piękne. Potrzebne jest do tego spojrzenie wiary - wiary, która nie jest zwykłym przyjęciem faktów, lecz postawą zaufania Bogu.

Powrót do listy artykułów