MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek)
Data dodania: 2018-01-29 13:23:30
W związku ze zbliżającym się dniem poświęconym osobom konsekrowanym (czyli braciom i siostrom zakonnym), który przypada 2 lutego, przedstawiamy informację, jaką otrzymaliśmy od Sióstr Orionistek.
 

„Powołanie zakonnej jest największym darem po chrzcie świętym, jakiego Bóg może udzielić duszy”
Św. Alojzy Orione

Drodzy Państwo!
Świadome, że wspólnoty i duszpasterstwa mogą być miejscem rozeznawania drogi życia,  zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu informacji, że w Zgromadzeniu Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek) istnieją Wspólnoty Sióstr Sakramentek  – przeznaczone dla osób pozbawionych wzroku lub niedowidzących.

Utrata wzroku nie zamyka drogi powołania zakonnego. W tym roku mija już 90 lat od powstania Sióstr Sakramentek (Sióstr Niewidomych Adoratorek), do którego wstępują dziewczęta i kobiety niewidome i niedowidzące. Wspólnota zrodziła się w roku 1927 jako owoc wielkiego nabożeństwa św. Alojzego Orione  do Najświętszego Sakramentu, specjalnie z myślą o kobietach niewidomych. Ma charakter kontemplacyjny, a jego zasadniczą misją jest modlitwa i adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, w tym modlitwa o charakterze dziękczynnym i przebłagalnym.


Nie są jednak wspólnotą klauzurową. Według Księdza Orione "ich klauzurą jest brak wzroku". Podejmują także działalność apostolską odpowiadającą ich możliwościom. Strojem Sióstr Sakramentek jest biały habit, czerwony szkaplerz z symbolem Hostii oraz biały welon. Ofiarują Bogu swoją utratę wzroku za braci nie znających jeszcze prawdy, aby mogli dojść do Boga, światłości świata.


Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji, zwłaszcza jeśli znają Państwo dziewczęta i kobiety, dla których utrata wzroku lub słabe widzenie byłoby przeszkodą w realizacji powołania zakonnego rodzącego się w sercu. Ponieważ Wspólnota Sióstr Sakramentek Niewidomych jest mało znana, a od tego roku rozpoczyna swą posługę w naszej ojczyźnie, każda forma upowszechnienia informacji o Siostrach będzie dla nas wielką pomocą. Naszym pragnieniem jest aby wiadomość o możliwości realizacji powołania zakonnego przez osoby niewidome i słabowidzące dotarła do każdej dziewczyny i kobiety w której sercu rodzą się takie pragnienia.

Przełożona Prowincjalna Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia
s. M. Józefina Klimczak

Wszelkich informacje uzyskać można pod adresem:

Dom Prowincjalny Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek)
ul. Piękna  44/46
05-540 Zalesie Górne
tel. (22) 756-52-26

Osoba do kontaktu:
s. M. Marta  Bułgajewska
tel. 726 293 036
mail:
siostramartab@gmail.com


Powrót do listy artykułów