MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Zaproszenie do projektu
Data dodania: 2017-08-30 15:44:37
Otrzymaliśmy zaproszenie od Fundacji Bezpieczna Przystań kierowane do ludzi młodych w wieku od 18 do 24 lat. Zaproszenie dotyczy udziału w projekcie "Młodzi Aktywni na Dolnośląskim Rynku Pracy". Szczegóły przedstawiamy poniżej:
 
 
Fundacja Bezpieczna Przystań realizuje projekt finansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej: "Młodzi Aktywni na Dolnośląskim Rynku Pracy".

W ramach projektu możemy zorganizować doradztwo zawodowe, przygotować indywidualny plan działania na rynku pracy, przeszkolić z umiejętności psychospołecznych koniecznych na rynku pracy. Te zadania są realizowane w pierwszych dwóch tygodniach. Następnie osoby mogą być skierowane na płatne staże w Ośrodku Pamięć i Przyszłość prowadzącym Centrum Historii Zajezdnia, w Ośrodku Kultury i Sztuki na wrocławskim Rynku, w Muzeum Poczty Polskiej. Możemy też zorganizować staże w innych instytucjach i prywatnych firmach w zależności od potrzeb przyszłego stażysty.

Staż jest płatny w wysokości około 1000 zł za miesiąc na rękę za około 5 godzin pracy dziennie.

Do projektu kwalifikują się osoby w wieku 18-24 lata nie pracujące i nie uczące się w szkołach średnich dziennych i uczelniach w trybie dziennym. Mogą być osoby uczące się zaocznie, wieczorowo i w szkołach policealnych i pomaturalnych. Osoby na stażu nie uzyskują dochodu w myśl przepisów prawa a zatem nie tracą żadnych uprawnień do rent czy zasiłków.

Warto dodać, że Ośrodek Pamięć i Przyszłość przewiduje zorganizowanie zwiedzania Zajezdni dla osób głuchoniemych. Na początek będą potrzebni przewodnicy posługujący się językiem migowym w drugim etapie dyrekcja chce zająć się napisaniem programu komputerowego dla głuchoniemych.

Powrót do listy artykułów