MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Relacja z Kałkowa
Data dodania: 2017-07-16 16:04:19
W ostatni dzień czerwca z Wrocławia wyruszyła grupa niesłyszących w kierunku Kałkowa, gdzie odbywała się XXV Pielgrzymka Głuchych. Zanim jednak dotarliśmy do sanktuarium w Kałkowie Godowie, zatrzymaliśmy się dwóch niezwykłych miejscach.
 
Pierwsze z nich to jaskinia Raj. Niestety nie mamy zdjęć z tego urokliwego miejsca, gdyż regulamin zabraniał fotografowania w jaskini. W pamięci jednak pozostanie barwna szata naciekowa. Kształty stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów pozwalały - przynajmniej tym, którzy uruchomili swą wyobraźnię - zobaczyć słonia, anioła czy szopkę bożonarodzeniową.
 
Drugie miejsce, które odwiedziliśmy w piątek to Skarżysko-Kamienne. Tam też nocowaliśmy w całkiem eleganckim domu pielgrzyma. Miejsce to szczególne, gdyż jest ono kopią wileńskiej Ostrej Bramy. Przy obrazie Matki Bożej Miłosierdzia ks. Tomasz odprawił Mszę Świętą.
 
W sobotni poranek wyruszyliśmy do Kałkowa, aby tam najpierw uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a następnie we Mszy Świętej. Tej przewodniczył ks. Wiesław Kamiński z Łodzi, zaś kazanie wygłosił ks. Damian Migacz z Tarnowa.
 
Zdjęcia można oglądać tutaj.

Powrót do listy artykułów