MENU
Strona startowa Porządek nabożeństw Sakramenty Biblioteka niewidomych Spotkania niewidomych Duszpasterze Ruchoma szopka Pielgrzymki Historia duszpasterstwa Poradnia rodzinna Galeria Patroni Inne strony Kontakt
Majówka w Zakopanem
Data dodania: 2017-05-23 21:50:40
Tegoroczna majówka organizowana przez Fundację FONIS przy współpracy z Duszpasterstwem Niesłyszących z Wrocławia miała miejsce w dniach 20-21 maja 2017 roku. Uczestniczyły w niej 124 osoby niesłyszące, słabosłyszące oraz wspierający nas i zaprzyjaźnieni słyszący.
 
W sobotni poranek, skoro świt dwa autokary wyruszyły z Wrocławia w kierunku Zakopanego. Po drodze zatrzymaliśmy się w Ludźmierzu, znanym jako sanktuarium maryjne, gdzie górale zwą Maryję Gaździną Podhala.
 

 
Po południu grupa podzieliła się na tych, którzy zwiedzali skocznię narciarską oraz na tych, którzy zwiedzali Krupówki. Do dziś trwa dyskusja, która atrakcja była bardziej niesamowita:)
 

 
Noc spędziliśmy w góralskich chatach w Białym Dunajcu, by następnego dnia wyruszyć na Gubałówkę. W założeniu amatorzy górskich wędrówek mieli zdobyć szczyt na własnych nogach, ale niesprzyjająca pogoda sprawiła, że wszyscy wjechali kolejką. Również pogoda była winna tego, że z Gubałówki nie można było podziwiać piękna Tatr - widać było tylko mgłę:(
 

 
Ostatnim i najważniejszym punktem programu, przygotowanego przez organizatorów było sanktuarium na Krzeptówkach. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej transmitowanej przez Telewizję Polonia.
 

Powrót do listy artykułów